Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

Sesli Yanıt Sisteminde (IVR) Kredi Kartı Tahsilat Modülü

Görüşme esnasında müşterilerinize, kart bilgilerini sesli yanıt sisteminde tuşlatarak, ödeme yaptırabilir ve müşteri tahsilatlarını otomatik gerçekleştirebilirsiniz.

Sesli yanıt sisteminde (IVR) kredi kartı tahsilat modülü iki farklı seçenekle sunulmaktadır.

  1. Sesli Yanıt Sistemi (IVR) – SanalPOS Entegrasyonu
  2. Kart Bilgilerini BS Web Telefonunda Görüntüleme

Sesli Yanıt Sistemi (IVR) – SanalPOS Entegrasyonu

Kredi kartı bilgilerinin sesli yanıt sisteminde (IVR) tuşlama yapılmasıyla sanalPOS üzerinden ödeme işleminin otomatik gerçekleşmesidir. Bu yöntemde müşterilerinizin kart bilgilerini şahıslarla paylaşmadan güvenli bir şekilde tahsilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

  1. Müşteri görüşme esnasında tahsilat işlemi için sesli yanıt sistemine yönlendirilir. (Bu esnada müşteriyi tahsilata yönlendiren personel, müşteri kart bilgilerini tuşlayıp geri dönene kadar tahsilat molasına alınır ve kendisine çağrı bağlanmaz. Eğer müşteri sesli yanıt sisteminde çağrıyı kapatırsa ilgili personele başka çağrı gelmeye devam edecektir.)
  2. Sesli yanıt sisteminde müşteriden sırasıyla kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu tuşlaması istenir. Tuşlanan veriler ön doğrulamadan geçirilir, hata varsa tekrar tuşlama yapması istenir.
  3. Ön doğrulamadan geçirilen kart bilgileri eş zamanlı olarak anlaşmalı sanalPOS’a gönderilir. SanalPOS tarafından dönen sonuç mesajı ilgili personelin ekranında görüntülenir.

Bu modülü kullanabilmeniz için sanalPOS hizmetini Iyzico veya PayU üzerinden sağlamanız gerekmektedir.

Kart Bilgilerini BS Web Telefonunda Görüntüleme

Bu yöntemde, kredi kartından tahsilat işlemi için müşteri kredi kartı bilgilerini sesli yanıt sisteminde tuşlar. Tuşlanan kart bilgileri BS web telefonunda görüntülenir. Tahsilat işlemi manüel olarak yapılır.

  1. Görüşme esnasında kredi kartı bilgilerini tuşlaması için müşteri sesli yanıt sistemine yönlendirilir. (Bu esnada müşteriyi tahsilata yönlendiren personel, müşteri kart bilgilerini tuşlayıp geri dönene kadar tahsilat molasına alınır ve kendisine çağrı bağlanmaz. Eğer müşteri sesli yanıt sisteminde çağrıyı kapatırsa ilgili personele başka çağrı gelmeye devam edecektir.)
  2. Sesli yanıt sisteminde müşteriden sırasıyla kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu tuşlaması istenir. Tuşlanan veriler ön doğrulamadan geçirilir, hata varsa tekrar tuşlama yapması istenir.
  3. Kart bilgileri tuşlandıkça BS Web telefonu ekranına düşer.
  4. Tüm kart bilgileri ön doğrulamadan başarıyla geçtiyse müşteri kendisini tahsilata aktaran personele geri bağlanır.
  5. Sesli yanıt sisteminde alınan kart bilgileriyle kendi tarafınızda çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu modül santraline ek olarak ücretli sunulmaktadır.