Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 532 99 99
0212 320 50 72
BULUT SANTRAL (SANAL SANTRAL) ÖZELLİKLERİ
Sesli Karşılama Menüleri

Sesli karşılama menüleri (IVR) ile şirketinize özel karşılama anonsları oluşturabilir, müşterilerinize tuşlama yaptırarak ilgili dahili ya da departmana kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Birden fazla dış hattınıza; mesai içi, mesai dışı ve öğle arası için farklı karşılama menüleri (IVR) oluşturabilirsiniz.

GELİŞMİŞ DAHİLİ YÖNETİMİ

Şirket personellerinizi bulut santralinizin (Sanal Santral) birer dahilisi olarak ayarlayabilir, her bir dahiliye özel tanımlamalar yapabilirsiniz.

KUYRUK MODÜLÜ YÖNETİMİ

Gelen çağrılarınızı kuyruk modülüyle, istediğiniz çağrı dağıtım stratejisine operatörlere dağıtabilir, operatörlerin müsait olmaması durumunda çağrıları bekleterek özel anonslar dinletebilir, bekleyen çağrılara ortalama bekleme süresi ve sırasını anons edebilirsiniz. Sanal santraliniz, kuyruk üzerinden dağıtılan çağrıların istatistiklerini tutmaktadır.

ÇALMA GRUPLARI

Çalma gruplarına, departman veya birimlerle ilişkili dahilileri tanımlayabilirsiniz. Sizi arayan müşterilerinizi, karşılama menüsünde departman veya birimler için yaptıkları tuşlamaları çalma gruplarına yönlendirebilirsiniz. Böylelikle müşterilerinizin ilgili birime en hızlı şekilde bağlanmalarını sağlamış olursunuz.

EŞ ZAMANLI SINIRSIZ ÇAĞRI

Sanal santraliniz eş zamanlı sınırsız çağrı karşılayabilir. Ayrıca voip numaraları (0850 v.b.) üzerinden sınırsız çağrı alabilir, santralinizle karşılayabilirsiniz.

ÇAĞRI SES KAYIT SİSTEMİ

Gelen ve giden tüm aramaların ses kayıtlarını tutarak hizmet kalitenizi arttırabilirsiniz. Tüm ses kayıtları 1 ay boyunca santralinizde tutulmaktadır. Google Drive entegrasyonuyla daha fazla ses kaydı saklayabilirsiniz.

Ses kayıtları opsiyonel olarak dahili bazında aktif yada pasif hale getirilebilir.

Google Drıve Entegrasyonu

Google Drive entegrasyonuyla sanal santralinizde tutulan ses kayıtlarını Google Drive üzerinde yedekleyebilirsiniz. Google Drive 15GB ücretsiz depolama alanı vermektedir. 15 GB depolama alanıyla yaklaşık olarak 75.000 dk ses kaydı saklanmaktadır. İsterseniz Google Drive saklama alanınızı arttırarak daha fazla ses kaydı saklama imkanı yaratabilirsiniz.

OPERATÖR MEŞGULİYET PANELİ

Dahililerinizin (Operatör) meşguliyet durumlarını santralinizin web arayüzünden anlık olarak izleyebilirsiniz.

ANLIK KUYRUK İZLEME (DASHBOARD)

Kuyruk bazında ve genel olarak bekleyen, konuşan çağrılarınızı anlık olarak izleyebilir; Ortalama bekletme, ortalama konuşma süresini görüntüleyebilirsiniz. Servis hedefinizi kuyruk bazında girerek servis seviyenizi ölçebilirsiniz.

Kaçan oranı, cevaplama oranı ve servis seviyesini anlık olarak izleyebilirsiniz.

Çağrı Raporlama

Tüm gelen ve giden çağrılarınızın kayıtları tüm detaylarıyla birlikte bulut (sanal) santralinizin web arayüzünde görüntülenir.

DETAYLI KUYRUK İSTATİSTİKLERİ

Kuyruk modülü üzerinden alından çağrılar için, kuyruk bekleme istatistikleri, kuyruk çağrı istatistikleri v.b. istatistik ve raporlar yer almaktadır.

REHBER ENTEGRASYONU

Online işlem merkezinde kayıtlı olan kişileriniz santralinizle entegre çalışmaktadır. OİM kişileriniz telefon rehberinizde görüntülenmektedir. Böylelikle gelen çağrılarınızda hangi müşterinizin aradığını ek bir entegrasyon yapmanıza gerek kalmadan telefonunuzdan görebilirsiniz.

AKILLI TELEFON VE TABLETLE KULLANIM

Akıllı telefonunuza veya tabletinize yüklenecek bir uygulamayla bulut santralinizin dahilisi olabilir, görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL DIŞ NUMARA (CLI) TANIMLAMA

Dahililerinize özel dış hat tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan dış numara (CLI), ilgili dahilinin dış aramalarında görünür.

RESMİ TATİL AYARLARI

Bulut santraliniz özel bir tanımlama yapmadan resmi tatillerde otomatik olarak mesai dışına senaryonuzu devreye alır. Bu özellik opsiyonel olarak değiştirilebilir.

ÇAĞRI YÖNLENDİRME / ÇAĞRI AKTARMA / ÇAĞRI ÇEKME

Gelen/giden tüm çağrılarınızı istediğiniz dahiliye aktarabildiğiniz gibi istediğiniz bir mobil yada sabit numaraya da aktarabilirsiniz.

Bulut santraliniz lokasyonunuzda internet ya da elektriğin kesilmesi gibi durumlarda çağrıyı otomatik olarak cep telefonunuza yönlendirebilir.

MESAİ İÇİ / MESAİ DIŞI / ÖĞLE ARASI SENARYOLARI

Sanal Santralinizde, mesai içi ve mesai dışı için farklı karşılama senaryoları oluşturabilirsiniz. Öğle arası için de farklı bir karşılama senaryosu ayarlayabilirsiniz.

DAHİLİYE ÖZEL ARAMA İZİNLERİ

Yurt içi – sabit, yurt içi – GSM ve yurt dışı aramaları, dahili bazında yetkilendirebilirsiniz.

YAZILIM ENTEGRASYONU (API DESTEĞİ)

Kullanmış olduğunuz yazılımınızla sanal santralinizi entegre ederek; gelen aramalarınızda, arayan kişi bilgilerini yazılımınız üzerinde POP-UP açabilir, yazılımınız üzerinden arama başlatabilir, görüşmelerinizin ses kayıtlarını yazılımınızdan dinleyip indirebilirsiniz.

TELESEKRETER KAYDI

Bulut santralinizin dahililerine ulaşılamaması durumunda arayan müşteriniz telesekreter kaydı bırakabilir. Bırakılan telesekreter kayıtları dahiliye tanımlı e-posta adresine gönderilir.

DİJİTAL FAKS (FAX TO MAIL)

Bulut santral üzerinden faks gönderebilir ve alabilirsiniz. Gelen fakslarınız belirleyeceğiniz e-posta adreslerine gönderilmektedir. Web arayüzünden de gelen fakslarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki bir dokümanı faks olarak gönderebilirsiniz.

IVR TUŞLAMALARINI GÖRÜNTÜLEME

Bulut (Sanal) santralinizi arayan kişilerin, sesli karşılama menüsünde (IVR) yaptıkları tuşlamaları görüntüleyebilirsiniz.

KAÇAN ÇAĞRI BİLDİRİMİ

Bulutsantralim kaçan çağrı servisi, sizi arayıp ulaşamayan numaraları e-posta ile size bildirir. İlgili kayıtları web arayüzünden de inceleyebilirsiniz.

IP BAZINDA İZİN VERME

Sanal santralinize dahili olarak bağlanacak ip telefon veya yazılımları ip bazında izin verebilirsiniz. Bu özellikle sadece belirlediğiniz ip ‘lerden erişim sağlanır. Bu özellik isteğe bağlıdır.

Otomatik Provizyon (Otomatik Ip Telefon Ayarları)

Dahili olarak kullanacaığınız Yealink marka ip telefonlar, dahili ayarlarında tanımlanan tüm ayarları MAC adresinden otomatik olarak alabilir. Böylelikle ip telefonlar için ek bir kurulum yapılmasına gerek kalmaz.

KARA LİSTE OLUŞTURMA

İstediğiniz numaraları kara listeye alarak bu numaraların sizi aramalarını engelleyebilirsiniz.

TELEKONFERANS

Bulut santraliniz (Sanal Santral) üzerinden birden fazla çağrıyla telekonferans yapabilirsiniz.

Bekleme Müziği

Sizi arayan müşterilerinize, dahililerinize bağlanana kadar geçen sürede arka planda bekleme müziği dinletebilirsiniz. Şirketinize ait jingle, herhangi bir müziği veya kampanyalarınızı bekleme müziği olarak kullanabilirsiniz.

FATURA KORUMASI

Voip hesabınıza günlük yurt dışı, günlük toplam, aylık toplam harcama limitleri tanımlayabilirsiniz. Böylelikle faturalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

KULLANICI (PERSONEL) YETKİLENDİRMESİ

Bulut santralinizin web arayüzünde alt kullanıcılar oluşturabilir, oluşturulan kullanıcılara ilişkin çeşitli yetkiler tanımlayabilirsiniz.