Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

Yealink Ip Telefon – Otomatik Provizyon Ayarları

Yealink Ip Telefon – Otomatik Provizyon Ayarları

Yealink marka ip telefonları Bulutsantralim’e tanımlamak için otomatik provizyon ayarlarını kullanabilirsiniz. Böylelikle dahili ayarları içinden tanımladığınız ayarları ip telefonunuz otomatik olarak alır.

Telefon Provizyon Ayarları Nasıl Kullanılır?

  1. İlk olarak telefonu tanımlayacağınız dahilinin “Dahili Ayaları” sayfasındaki genel ayarlarda yer alan “MAC Adresi” kısmına telefonun MAC adresini yazmanız gerekmektedir.  Telefonun MAC adresi, telefonun kutusunda, arkasında ve üzerindeki “OK” tuşuna bastığınızda ekranda yer almaktadır.
  2. Telefon ilk açıldığında ayarlarının olup olmadığını otomatik olarak kontrol eder. İlgili telefonun MAC adresi dahili ayarlarındaki MAC kısmına girilmişse o dahiliye ait tüm ayarları alır.  Ya da telefonu fabrika ayalarına alarak otomatik provizyonla ayarlarını almasını sağlayabilirsiniz. (Telefon üzerindeki OK tuşuna 6 saniye basılı tutulduğunda fabrika ayarlarını alır.)

DND Tuşu: Açık konumundayken telefondaki DND (Rahatsız Etme) tuşu aktiftir. Kapalı konumdayken DND tuşu telefonda görünmez.

Menü Tuşu: Açık konumundayken menü tuşu aktiftir. Kapalı konumundayken menü tuşu çalışmaz.

Varsayılan Şifre: Açık konumundayken ip telefonun web arayüzü şifresi varsayılan şifredir. Kapalı konumundayken varsayılan şifresi değişecektir. Bu şifreyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.

Çağrı Bekletme: “Call Waiting” olarak bilinen bu özellik açıkken görüşme esnasında çağrı geldiğinde arka planda görebilirsiniz. Bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Otomatik Cevaplama: “Auto Answer” olarak bilinen bu özellik aktif konumundayken çağrı geldiğinde çağrı otomatik olarak cevaplanır. Bu özellik varsayılan kapalı olarak gelir. İsterseniz bu özelliği açabilirsiniz.

Rehber Entegrasyonu: Bulutsantralim rehberinde kayıtlı olan kişilerinizden çağrı geldiğinde ip telefonun ekranında kişi bilgileri görüntülenir. Ayrıca ip telefon üzerinden Bulutsantralim rehberindeki kişilerinize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

1 yorum

Tebrikler! Farklı bir çok santral kullandım ama bu özelliklerle ilk defa karşılaşıyorum. Düşünen ve yapanları tebrik ediyorum. Bizim şirkette DND kontrolü yapmaktan usanmıştık. Bu eğer anlatıldığı gibiyse müthiş olmuş.

Cevap Yaz