Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

WebRTC Nedir?

WebRTC (Web Real Time Communication) Nedir?

“Web Based Real Time Communication” yani Türkçesi “Web Tabanlı Gerçek Zamanlı İletişim” dir. Web tarayıcılarının JavaScipt API’leri ile gerçek zamanlı ses, video, dosya, metin ve ekran paylaşımını sağlayan teknolojidir.

WebRTC / Web Telefonu

WebRTC ile birlikte kullanılan Protokoller nelerdir?

SIP (Session Initiation Protocol), RTP (Real Time Transport Protocol), STUN (Session Traversal Utilities for NAT) , ICE (Interactive Connectivity Establishment)  vb. protokoller kullanır.

VoIP teknolojisinde WebRTC‘nin önemi nedir?

WebRTC, tarayıcıların içinde gömülü geldiğinden kullanabilmek için herhangi bir kurulum yapılması gerekmez. Bu da kullanıcıların çok kolay ve hızlı bir şekilde VoIP kullanabileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda kullanıcıları lisans maliyetlerinden de kurtarıyor. Mobilde kullanım avantajı da sunuyor.

Hangi tarayıcı ve platformlar WebRTC destekliyor?

Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera üzerinde WebRTC desteği mevcut. Mobil platform olarak Android ve iOS destekliyor.

WebRTC ile neler yaptık?

1- Bulutsantralim’in WebRTC ile çalışabilmesini sağladık. Yani kendi bünyesinde yazılım geliştiren müşterilerimiz isterlerse kendilerine özel bir web telefonu yazabilirler.
2- Bulutsantralim Web Telefonunu geliştirdik. WebRTC destekleyen tarayıcılarla (masaüstü veya mobil) Bulutsantralim web arayüzüne giriş yaparak, kurulum veya ek bir ayar yapmaya gerek olmadan telefon görüşmesi yapılabiliyor.
2 Ağustos 2017
||

Cevap Yaz