Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

SRTP Nedir?

SRTP (Secure Real-Time Transport Protocol) Nedir?

SRTP, Güvenli Gerçek Zamanlı Protokol (Güvenli RTP veya SRTP), gelişmiş bir güvenlik mekanizmasına sahip RTP protokolünün bir uzantısıdır. RTP’nin doğrudan yaptığı iletişimi, güvenli olarak sağlamaktadır. RTP tabanlı iletişim protokolünden geçirilen verilerin ve mesajların şifreleme, kimlik doğrulama ve bütünlük doğrulaması sağlar.

RTP nedir?

RTP, gönderilen multimedyaların tek veya birden çok alıcıya gerçek zamanlı iletimini sağlayan bir internet protokolüdür. Genelde ses/görüntü gibi süreklilik gerektiren verilerin gerçek zamanlı taşınması için tasarlanmış ve VoIP teknolojisinde ses iletişimini sağlamak için kullanılmaktadır.

Bulutsantralim’de SRTP Özelliği

Bulutsantralim, SRTP protokolünü desteklemektedir. Dahili ayarlarınızda SRTP özelliğini aktif ederek iletişiminizi daha güvenli hale getirebilir, ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uyum sağlayabilirsiniz.

Bulut santralde SRTP’yi nasıl aktif edebilirsiniz?

OİM > Bulut Santral Hizmeti > Dahililerim sayfasındaki dahili ayarlarında yer alan “telefon provizyon ayarları” bölümünden SRTP özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu özelliğin kullanılabilmesi için ip telefon üzerinden SRTP aktif hale getirilmelidir.

8 Şubat 2022
||

Cevap Yaz