Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

SMS Almamak İçin Ne Yapmalıyız?

Bir çoğumuzun cep telefonuna günde birden fazla reklam SMS’leri geliyor. Bu SMS’lerin bir çoğu iznimiz olmadan gönderiliyor. Haliyle bu durumdan rahatsız oluyoruz.

Peki iznimiz olmadan gelen SMS’leri almamak için ne yapmalıyız?

Öncelikle belirtmek isterim ki, SMS’lerden kurtulmanın direkt bir yolu maalesef bulunmamaktadır. Aşağıda sıralayacağım işlemleri yaparak tarafımıza gelen reklam amaçlı SMS’leri azaltabilir, hatta bir süre sonra tamamen kurtulabilirsiniz.

  1. SMS’in sonunda RET imkanı sunulmuşsa, göndericinin listesinden çıkmak için SMS’in sonunda belirtilen işlemi yapabilirsiniz. (Örneğin: RET yaz XXXX gönder v.b.) Böylelikle aynı gönderenden SMS almazsınız.
  2. Başlıkla gönderilen SMS’lerin sonunda SMS’in gönderildiği operatörün kodu yer almaktadır. İnternet üzerinden araştırarak ilgili SMS’in gönderildiği operatörü tespit edebilir, operatör ile iletişime geçebilirsiniz. (Örneğin: B001, B002, B003 B038 v.b.)
    Numarayla gönderilen SMS’lerin sonunda operatör kodu yer almaz. E-devlet üzerinden numarayı sorgulayarak operatörü bulabilirsiniz.
  3. T.C. Ticaret Bakanlığı – Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaparak istediğiniz iletiyi şikayet edebilirsiniz.
19 Eylül 2019
|

Benzer Yazılar

Cevap Yaz