Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

Ses Kayıtlarının FTP Sunucusunda Depolanabilmesi

Bulutsantralim’de son 3 aya ait ses kayıtları saklanabilmektedir. Bundan dolayı ses kayıtlarınızı uzun süreli depolayabilmeniz için daha önce Google Drive engtegrasyonumuzu devreye almıştık. Fakat KVKK – Madde 9’da belirtildiği üzere ses kayıtlarının yurt dışı sunucularında depolanması yasaklanmıştır. Bundan dolayı ses kayıtlarını FTP sunucusu üzerinde depolayabilme özelliğini geliştirdik. Böylelikle siz de Türkiye’de barındırılan bir FTP sunucusunda ses kayıtlarınızı KVKK’ya uygun olarak depolayabilirsiniz.

FTP sunucunuzda depolama işlemi için;

Bulut Santral Hizmeti > Santral Ayarlarım sayfasında yer alan “Depolama Yöntemi” kısmında yöntem olarak FTP ‘yi seçerek FTP sunucu bilgilerinizi girmelisiniz.

Klasör” alanına ses dosyalarının yer almasını istediğiniz yolu girebilirsiniz. (Örneğin; A klasörünün içindeki B klasörünün içinde depolanmasını istiyorsanız, ilgili alana A/B yazmalısınız. Bu durumda FTP sunucunuzda “A>B>santraladınız.bulutsantralim.com” klasörünün içinde ses kayıtlarınız depolanır. Bu alan zorunlu değildir.)

Önemli Not: Ses kayıtlarınızı daha önce Google Drive’da depoladıysanız ve FTP sunucunuzda depolamaya devam edecekseniz, bulut santral web arayüzünden daha önceki ses kayıtlarınızı dinleyebilmek veya indirebilmek için Google Drive’daki depolandığı klasörü aynı hiyerarşide FTP sunucunuza taşımanız gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Cevap Yaz