Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

Bulut Santral Nedir? Neden Bulut Santral?

Bulut Santral (Sanal Santral) Nedir?

Bulut Santral (Sanal Santral), eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerini alan, bulut teknolojisiyle internet üzerinden hizmet veren, internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı yeni nesil telefon santralidir.

Eski tip analog telefon santrallerin yerini alan Bulutsantralim ‘de yatırım maliyeti gerektiren fiziksel bir santral kurulmasına gerek yoktur ve tamamen internet üzerinden çalışır. Yani internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir!

Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilir, şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Neden Bulut Santral (Sanal Santral)?

Eski tip telefon santralleri hantal, kablo karmaşıklığı içinde, kesintisiz güç kaynağı veya jenaratöre bağımlı, genişlemek için ek kart gerektiren ve yüksek bakım maliyetleri gerektirirdi. Sanal santrallerde bunların hiç birine gerek yoktur.

Sanal santral, teknolojiktir. Yani iletişim alt yapınızı yeni nesil iletişim teknolojileriyle güncellemenizi sağlar. Voip alt yapısıyla sunulan bulut santrali, 0850 ‘li numara yada coğrafi voip numaralarıyla kullanabilirsiniz. Santral senaryoları gelişmiştir. İstediğiniz IVR senaryosunu uygulayabilirsiniz.

Sanal santral, esnektir. Yani tek bir bulut santralle birden fazla şubenizi tek bir çatıda toplayabilir. Şubeler arası iletişimin maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz. Farklı şubeler sanki aynı ofisteymiş gibi birbirlerine çağrı aktarabilir, ücretsiz görüşebilirler.

Sanal santralde genişlemek kolaydır. Her bir ip telefon bir dahili anlamına gelir.

Sanal santraliniz varsa taşınmak çok kolaydır. Santralinizi taşımanız gerekmez. İnternetin olduğu her yer ofisinizdir.

Sanal santral, bir kaç dakikada hazır hale gelir. Fiziksel kurulum gerektirmediği için bir kaç dakikada kullanmaya başlamak mümkündür.

Sanal santralde ilk yatırım maliyeti yoktur. Kurulum gerektirmediği için kurulum maliyeti ödemezsiniz. Aylık kiralama modeliyle sunulmaktadır.

Sanal santral hesaplıdır. Hem konuşma maliyetleri, hem de santral maliyetleri hesaplıdır. Aylık 39 TL ve 49 TL lik paketlerle sahip olabilirsiniz.

Sanal santral güvenlidir. Bulutsantralim, gelişmiş bulut teknolojisiyle uluslararası standartlarda güvenliğe sahiptir.

Sanal santralde bakım, güncelleme ve destek ücretsizdir. Diğer santraller gibi aylık/yıllık destek ücreti ödemezsiniz.

 

FİZİKSEL SANTRAL – BULUT (SANAL) SANTRAL KARŞILAŞTIRMASI

Fiziksel SantrallerSanal (Bulut) Santraller
Yüksek yatırım maliyeti gerektirir.Yatırım maliyeti yoktur.
Ofisinizde yer kaplar.Bulut teknolojisiyle internet üzerinden kullanılır. Fiziksel bir kurulum yoktur.
Lokasyona bağımlı kalırsınız. Yani santralinizi sadece kurulu olan lokasyonunuzda kullanabilirsiniz.İnternetin olduğu her yer ofisinizdir. Ayrıca akıllı telefonunuzu ve bilgisayarınızı santralinizin bir dahilisi olarak kullanabilirsiniz.
Çok şubeli firmalarda her bir şubeye yeni bir fiziksel santral kurulması gerekir. Şubeler birbirleriyle ücretli olarak görüşür.Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan, tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilir, şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.
Güç kaynağı ve jenaratöre bağımlıdır. Elektrik kesintisinde güç kaynağına ve jeneratörle hizmet verebilir. Uzun süreli kesintilerde santraliniz hizmet veremez.Ofisinizde internet veya elektrik kesildiğinde bulut santraliniz etkilenmez. Çağrılarınızı karşılayarak cep telefonunuza veya telesekreterinize yönlendirir.
Genişlemek için ek kart gerektirir. Maliyetlidir. Genişlemenin de bir sınırı vardır.Genişlemek kolaydır. Ek bir kart gerektirmeden sanal santral paketinizdeki dahili ve dış hat kapasitesi kadar genişleyebilirsiniz. Gerektiğinde ek bir kart gerekmeden paket arttırımı yaparak genişleyebilirsiniz.
Aylık/Yıllık bakım masrafları vardır. Santral üzerindeki bir değişiklik için servis çağırılması gerekir.Destek ücreti ödemezsiniz. Santraliniz üzerindeki değişiklikler için servis çağırmanıza gerek yoktur. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde yapmak istediğiniz değişiklikleri bir kaç dakika içinde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.
Taşınmanız durumunda, telefon santralinizi fiziksel olarak taşımanız gerekir. Yeni kablolama ve yeni kurulum gerektirir.Taşınmak kolaydır. Sadece dahili olarak kullandığınız cihazlarınızı taşımanız yeterlidir.

Benzer Yazılar

Cevap Yaz