Emniyettepe Mh. Selam Sk. No:52 Ahikent Villaları - Eyüp/İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri | 0850 255 00 00
0212 320 50 72

T-Soft – Bulutsantralim Entegrasyonu

T-Soft – Bulutsantralim Entegrasyonuyla Neler Yapabilirsiniz?

Siparişim Ne Durumda?

Müşteri hizmetlerinizi arayan müşterilerinizin sipariş ve kargo durumlarını sesli karşılama robotuyla canlı biri olmadan okutabilirsiniz. Böylelikle bu konulardaki talepleri iş gücüne ihtiyaç duymadan Bulutsantralim aracılığıyla çözebilirsiniz..

Müşteri hizmetlerinizi aradıklarında siparişinin durumunu öğrenmek isteyen müşterilerinize karşılama menüsünde tuşlama yaptırarak bir alt menüden siparişinin durumuyla ilgili bilgileri okutabilirsiniz.

Kayıtlı numaradan arandığında;

Müşteri sipariş bilgilerindeki kayıtlı telefon numarasından aradıysa, Bulutsantralim müşteriyi tanıyarak siparişin ne durumda olduğunu ve kargonun nerede olduğunu TTS (Text to Speech) robotuyla okur.

“Sayın Kemal ÇOPRA, Sipariş numarası TH110712 olan, 11 Temmuz 2017 tarihinde vermiş olduğunuz 177 TL tutarındaki siparişiniz ‘Kargo Hazır’ durumundadır. Tekrar dinlemek için 1’i, müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlayınız.” anonsunu okutabilirsiniz.

Kayıtlı olmayan numaradan arandığında;

Müşteri sipariş bilgilerindeki kayıtlı telefon numarası dışında bir numaradan aradığında, Bulutsantralim kayıtlı numarasını tuşlamasını ister. Tuşlanan numaradan müşteriyi tanıyarak sipariş bilgilerini TTS robotuyla okur.

“Aradığınız numaraya ait kayıtlı sipariş bulunamadı. Kayıtlı cep telefonu numaranızı tuşlayınız. Sayın Kemal ÇOPRA, Sipariş numarası TH110712 olan, 12 Temmuz 2017 tarihinde vermiş olduğunuz 1.305 TL tutarındaki siparişiniz ‘Onay bekliyor’ durumundadır. Tekrar dinlemek için 1’i, müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlayınız.” anonsunu okutabilirsiniz.

OTOMATİK ARAMAYLA KAPIDA ÖDEME ONAYI ALMA

Kapıda ödeme seçenekli oluşturulmuş siparişleriniz için sanal santral üzerinden otomatik robot ile aratarak onay alabilirsiniz.
Web sitenizden kapıda ödeme seçeneğiyle oluşturulmuş sipariş için Bulutsantralim müşterinizi otomatik olarak arayarak ” Sayın Kemal ÇOPRA, Sipariş numarası olan  TT11071 olan 14 Temmuz 2017 tarihinde vermiş olduğunuz  153 TL tutarındaki siparişiniz için kapıda ödeme onayı vermeniz gerekmektedir. Siparişinizin kapıda ödemeyle gönderilmesini onaylamak için 1’i, iptal etmek için 2’yi, müşteri temsilcisiyle görüşmek için 0’ı tuşlayınız.” anonsunu okur. 1’i tuşlayan müşterinin siparişi T-soft tarafından otomatik onaylanır.) 

Müşteri Bilgilerinin Çağrı Merkezi Ekranında Açılması

Sizi arayan müşterilerinizin bilgileri T-Soft çağrı merkezi ekranlarında otomatik olarak açılır. Böylelikle müşterinizi daha fazla bekletmeden isimleriyle karşılayarak müşteri memnuniyetinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi ekranında ilgili müşterinin geçmişte yapığı görüşmelerin ses kayıtları yer almaktadır.

T-Soft – Bulutsantralim Entegrasyonu Ayarları Nasıl Yapılır?

T-Soft uygulama marketinden Tcallcenter uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” butonuna tıklayınız.

Online İşlem Merkezi (OİM) => Bulut Santral Hizmeti => Santral Ayarlarım sayfasında yer alan “E-Ticaret Entegrasyonu” bölümünü açınız

 • “E-Ticaret Yazılımı” olarak T-Soft’u seçiniz.
 • Santral ayarlarım sayfasındaki “Servis Adı[1] alanına, Tcallcenter ayarlar sayfasındaki [1]Servis URL“i giriniz.
 • Santral ayarlarım sayfasındaki “Servis Anahtarı[2] alanına, Tcallcenter ayarlar sayfasındaki [2]Servis Anahtarı“nı giriniz.
 • Santral ayarlarım sayfasındaki “Müşteri Temsilcisi[3] alanından sipariş sorgulama sonunda sıfırı tuşlayanların yönleneceği hedefi belirleyiniz.
 • Tcallcenter ayarlar sayfasındaki “Müşteri Temsilcisi Kuyruk[4] alanından otomatik aramayla kapıda ödeme onayı alma esnasında müşteri temsilcisiyle görüşmek istenirse sıfırı tuşlaması istenmektedir. Sıfırı tuşlayanların yönleneceği hedefi bu alandan seçmelisiniz.
 • Tcallcenter ayarlar sayfasındaki “Hoşgeldiniz Ses Kaydı[5] alanında Bulutsantralim’de daha önceden kaydedilmiş seslendirmeler listelenmektedir. Seçilen kayıt, otomatik aramayla kapıda ödeme onayı almadan önce müşteriye okutulur. (Örneğin; Merhaba sizi bulutsantralim.com’dan arıyoruz.)
 • Tcallcenter ayarlar sayfasındaki “Uğurlama Ses Kaydı[6] alanında Bulutsantralim’de daha önceden kaydedilmiş seslendirmeler listelenmektedir. Seçilen kayıt, otomatik aramayla kapıda ödeme onayı alındıktan sonra müşteriye okutulur.
 • Tcallcenter ayarlar sayfasındaki “Arayan No[7] alanında Verimor’daki numaralarınız listelenir. Bu bölümden otomatik aramayla kapıda ödeme onayı almada karşı tarafa görünmesini istediğiniz numarayı seçmelisiniz.
 • Tcallcenter üzerinden müşteri bilgilerinin otomatik açılmasını isterseniz; Online İşlem Merkezi (OİM) => Bulut Santral Hizmeti => Santral Ayarlarım sayfasındaki “CRM Yazılımı” bölümünden T-Soft’u seçiniz.
  Çağrı olaylarını bildir kısmındaki üç bölümü de işaretleyiniz.
 • “Bildirilecek URL” [8] alanına, Tcallcenter ayarlar sayfasındaki [8] “T-CallCenter için Uygulama Anahtarı“nızı giriniz. Uygulama Anahtarını aşağıdaki şekilde “=” den sonrasına ekleyiniz.
https://my.tcallcenter.com/service/callevent?token=

Test etmek ister misiniz?

Otomatik Aramayla Kapıda Ödeme Onayı Alma
Kapıda ödeme onayı alma özelliğini test etmek için http://verimor.1ticaret.com/ adresinden herhangi bir ürününü kapıda ödeme seçeneğiyle sipariş verebilirsiniz. Sistem otomatik olarak sizi arayıp kapıda ödeme seçenekli siparişiniz için onay alacaktır.

Siparişim Ne Durumda?
http://verimor.1ticaret.com/ adresinden vermiş olduğunuz siparişinizin durumunu öğrenmek için 0850 532 60 76 numarasını aradığınızda sesli yanıt sistemi üzerinden siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Siparişiniz kargolandığında
 ürününüzün hangi kargo ve şubesinde olduğu bilgisini sesli karşılama menüsünden öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Cevap Yaz