BULUT SANTRAL (SANAL SANTRAL) ÖZELLİKLERİ
Sesli Karşılama Menüleri

Sesli karşılama menüleri (IVR) ile şirketinize özel karşılama anonsları oluşturabilir, müşterilerinize tuşlama yaptırarak ilgili dahili ya da departmana kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Birden fazla dış hattınıza; mesai içi, mesai dışı ve öğle arası için farklı karşılama menüleri (IVR) oluşturabilirsiniz.

Bekleme Müziği

Sizi arayan müşterilerinize, dahililerinize bağlanana kadar geçen sürede arka planda bekleme müziği dinletebilirsiniz. Şirketinize ait jingle, herhangi bir müziği veya kampanyalarınızı bekleme müziği olarak kullanabilirsiniz.

GELEN ARAMA YÖNETİMİ

Gelen aramalarınızı çeşitli stratejilerle yönetebilirsiniz.

ÇALMA GRUPLARI

Çalma gruplarına, departman veya birimlerle ilişkili dahilileri tanımlayabilirsiniz. Sizi arayan müşterilerinizi, karşılama menüsünde departman veya birimler için yaptıkları tuşlamaları çalma gruplarına yönlendirebilirsiniz. Böylelikle müşterilerinizin ilgili birime en hızlı şekilde bağlanmalarını sağlamış olursunuz.

KUYRUK MODÜLÜ

Kuyruk, gelen çağrılarınızın operatörlere (dahili) düşmeden önce uğradığı, belirlenen çağrı dağıtım stratejisine ve operatörlerin durumlarına göre çağrıları müsait operatörlere dağıtan, operatörlerin müsait olmaması durumunda çağrıları bekleterek özel anonslar dinletebilen, bekleyen çağrılara ortalama bekleme süresi ve sırasını anons edebilen çağrı havuzuna denir. Sanal santraliniz, kuyruk üzerinden dağıtılan çağrıların istatistiklerini tutmaktadır.

GELİŞMİŞ KUYRUK RAPORLARI

Kuyruk modülü üzerinden alından çağrılar için, kuyruk bekleme istatistikleri, kuyruk çağrı istatistikleri v.b. istatistik ve raporlar yer almaktadır.

ANLIK İZLEME EKRANI (DASHBOARD)

Kuyruk bazında ve genel olarak bekleyen, konuşan çağrılarınızı anlık olarak izleyebilir; Ortalama bekletme, ortalama konuşma süresini görüntüleyebilirsiniz. Servis hedefinizi kuyruk bazında girerek servis seviyenizi ölçebilirsiniz.

Kaçan oranı, cevaplama oranı ve servis seviyesini anlık olarak izleyebilirsiniz.

GELİŞMİŞ DAHİLİ AYARLARI

Şirket personellerinizi bulut santralinizin (Sanal Santral) birer dahilisi olarak ayarlayabilir, her bir dahiliye özel tanımlamalar yapabilirsiniz.

ÇAĞRI SES KAYIT SİSTEMİ

Gelen ve giden tüm aramaların ses kayıtlarını tutarak hizmet kalitenizi arttırabilirsiniz. Tüm ses kayıtları 6 ay boyunca santralinizde tutulmaktadır. İsterseniz ses kayıtlarını bilgisayarınıza indirebilir ya da FTP sunucunuza otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

Ses kayıtları opsiyonel olarak dahili bazında aktif yada pasif hale getirilebilir

YAZILIM ENTEGRASYONU (API DESTEĞİ)

Kullanmış olduğunuz yazılımınızla sanal santralinizi entegre ederek; gelen aramalarınızda, arayan kişi bilgilerini yazılımınız üzerinde POP-UP açabilir, yazılımınız üzerinden arama başlatabilir, görüşmelerinizin ses kayıtlarını yazılımınızdan dinleyip indirebilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL DIŞ NUMARA (CLI) TANIMLAMA

Dahililerinize özel dış hat tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan dış numara (CLI), ilgili dahilinin dış aramalarında görünür.

DAHİLİYE ÖZEL ARAMA İZİNLERİ

Yurt içi – sabit, yurt içi – GSM ve yurt dışı aramaları, dahili bazında yetkilendirebilirsiniz.

AKILLI TELEFON VE TABLETLE KULLANIM

Akıllı telefonunuza veya tabletinize yüklenecek bir uygulamayla bulut santralinizin dahilisi olabilir, görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KARA LİSTE OLUŞTURMA

İstediğiniz numaraları kara listeye alarak bu numaraların sizi aramalarını engelleyebilirsiniz.

RESMİ TATİL AYARLARI

Bulut santraliniz özel bir tanımlama yapmadan resmi tatillerde otomatik olarak mesai dışına senaryonuzu devreye alır. Bu özellik opsiyonel olarak değiştirilebilir.

MESAİ İÇİ / MESAİ DIŞI / ÖĞLE ARASI SENARYOLARI

Sanal Santralinizde, mesai içi ve mesai dışı için farklı karşılama senaryoları oluşturabilirsiniz. Öğle arası için de farklı bir karşılama senaryosu ayarlayabilirsiniz.

ÇAĞRI YÖNLENDİRME / ÇAĞRI AKTARMA / ÇAĞRI ÇEKME

Gelen/giden tüm çağrılarınızı istediğiniz dahiliye aktarabildiğiniz gibi istediğiniz bir mobil yada sabit numaraya da aktarabilirsiniz.

Bulut santraliniz lokasyonunuzda internet ya da elektriğin kesilmesi gibi durumlarda çağrıyı otomatik olarak cep telefonunuza yönlendirebilir.

TELEKONFERANS

Bulut santraliniz (Sanal Santral) üzerinden birden fazla çağrıyla telekonferans yapabilirsiniz.

Çağrı Raporlama

Tüm gelen ve giden çağrılarınızın kayıtları tüm detaylarıyla birlikte bulut (sanal) santralinizin web arayüzünde görüntülenir.

TELESEKRETER KAYDI

Bulut santralinizin dahililerine ulaşılamaması durumunda arayan müşteriniz telesekreter kaydı bırakabilir. Bırakılan telesekreter kayıtları dahiliye tanımlı e-posta adresine gönderilir.

IVR TUŞLAMALARINI GÖRÜNTÜLEME

Bulut (Sanal) santralinizi arayan kişilerin, sesli karşılama menüsünde (IVR) yaptıkları tuşlamaları görüntüleyebilirsiniz.

KAÇAN ÇAĞRI BİLDİRİMİ

Bulutsantralim kaçan çağrı servisi, sizi arayıp ulaşamayan numaraları e-posta ile size bildirir. İlgili kayıtları web arayüzünden de inceleyebilirsiniz.

IP BAZINDA İZİN VERME

Sanal santralinize dahili olarak bağlanacak ip telefon veya yazılımları ip bazında izin verebilirsiniz. Bu özellikle sadece belirlediğiniz ip ‘lerden erişim sağlanır. Bu özellik isteğe bağlıdır.

FAKS ALMA / GÖNDERME

Bulut santral üzerinden faks gönderebilir ve alabilirsiniz. Gelen fakslarınız belirleyeceğiniz e-posta adreslerine gönderilmektedir. Web arayüzünden de gelen fakslarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki bir dokümanı faks olarak gönderebilirsiniz.